DREL   FEEC   BUT
    Rozvoj ústavu radioelektroniky je podporován projektem "Advanced Communication Systems and Technologies" (reg. č. 230126) Sedmého rámcového programu EU.

Možnost zasílání aktualit pomocí RSS kanálu    

News (in Czech)

Stříbrná medaile VUT v Brně udělena prof. Miroslavu Kasalovi z UREL

2015-12-01, webmaster

Prof. Ing. Miroslav Kasal, CSc. byl oceněn Stříbrnou medailí VUT v Brně za dlouholetou úspěšnou práci a významné působení na VUT v Brně, za zavedení a rozvoj oboru družicová komunikace a využití umělých družic pro komunikační, vědecké a vzdělávací účely. Stříbrnou medaili panu profesorovi předal osobně rektor prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc. na slavnostním Akademickém shromáždění Vysokého učení technického v Brně dne 19.11.2015.

Současně byl za vynikající studijní výsledky oceněn i student prvního ročníku doktorského studia na UREL Ing. Martin Hrabina.

Prof. Miroslav Kasal - vyznamenání rektorem VUT v Brně. Slavnostní ceremonie v kapli. Ing. Martin Hrabina student doktorského studia na UREL.


Stáž v Irsku

2015-11-30, webmaster

Studenti 1. ročníku magisterského studia mají možnost absolvovat jednoroční stáž (od července do července) ve firmě Analog Devices v Irskru.

Případné dotazy na Michal.Brychta@analog.com


Nabídka zaměstnání - DIGI

2015-11-27, webmaster

Společnost DIGI Czech Republic, nabízí volnou pracovní pozici - TECHNIK PRO INSTALACI A SERVIS SATELITNÍCH KOMPLETŮ.

Jsme Satelitní digitální televize DIGI Czech Republic s.r.o. a v současné době intenzivně pracujeme na zkvalitnění a rozšíření našich služeb. Zároveň rozšiřujeme náš tým a hledáme uchazeče, kteří touží po změně, dobré práci a chtějí s námi růst.


Nabídka zaměstnání - ESA

2015-11-27, webmaster

European Space Agency (ESA), nabízí pozice v rámci programu Young Graduate Trainee (YGT), který je určen pro absolventy magisterského studia.

Absolvent, který by měl zájem pracovat v sekci (RF Equipment and Technologies), by měl uvést v kandidatuře, že má zájem o oblast 3 (area 3 v přiloženém dokumentu).


8th International Summer School on Radar/SAR

2015-11-27, webmaster

Fraunhofer-Institut für Hochfrequenzphysik und Radartechnik FHR (Německo) pořádá letni školu radarů pro studenty, doktorandy a mladé výzkumné pracovníky. Bližší informace jsou dostupné na http://www.radarsummerschool.fraunhofer.de

V případě dotazů ohledně letní školy se můžete obracet na Dr. Matthiase Weiße (matthias.weiss@fhr.fraunhofer.de)


Radioelektronický seminář - EMC problematika v automobilovém průmyslu

2015-11-27, webmaster

Zveme vás na odborný seminář na téma „EMC problematika v automobilovém průmyslu“.

Stručný obsah semináře: Obecný princip měření a testování EMI a EMS v automobilovém průmyslu. Seznámení se základními principy jednotlivých testů a definování testů, které je nutné realizovat v průběhu homologace osobního automobilu. Měřicí postupy používané při identifikaci EMI rušení uvnitř automobilu, testování systémů ABS, ECS, airbag, apod.

Přednášejícím bude Václav Růžek ze společnosti Škoda-Auto a.s. Přednáška se uskuteční v pátek 4.12.2015 od 11:00 v místnosti SF1.141


Exkurze Racom - poslední volná místa

2015-11-25, webmaster

Dne 2.12. v 8 hod odjíždí z Brna autobus na exkurzi do firmy Racom. V plánu je návštěva výrobních prostor (osazovací linka) v Blansku a centrum vývoje a výzkumu v Novém Městě n. M. Návrat je plánován na 16h. V autobusu zbývá 5 volných míst.

V případě zájmu, co nejdříve kontaktujte doktora Blumensteina na emailu:


Radioelektronický seminář - Pasivní radiolokace

2015-11-25, webmaster

Zveme vás na odborný seminář na téma Pasivní radiolokace.

Firma ERA je jedním ze světových lídrů v dané oblasti, navíc nově otevřela své vývojové centrum v Brně v areálu CEITECu, což je jistě zajímavá příležitost pro vaše profesní uplatnění.

Přednášejícím bude Jaroslav  Vlk ze společnosti ERA. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 3.12.2015 od 13:00 v místnosti SE6.134.


Exkurze T-Mobile

2015-11-25, webmaster

Ve čtvrtek 10.12, od 9 do 11 hod. proběhne exkurze do T-Mobile v Brně, Cejl 20.

Program:

  • Hardware - rádiová část.
  • Hardware - antény, instalace na střeše.
  • Praktické zkušenosti s plánováním sítě.
  • Hardware ústředny - servery.
  • Teorie plánování sítě.
  • Hardware ústředny - napájení, baterie.
Zbývá 10 volných míst.

V případě zájmu, kontaktujte do 2.12. doktora Slaninu na emailu:


Former news