prof. Ing. Tomáš Kratochvíl, Ph.D.

Technická 12, SE6.132
kratotfeec.vutbr.cz

Odborné zaměření

Digitální televize DTV, kódování a zabezpečení signálů DTV, přenos signálů DTV, hodnocení kvality přenosu a obrazu DTV, měření signálů při přenosu DTV, nízkofrekvenční a audio elektronika.

Zkratka

Garant předmětů

Semestr

BNFE

Nízkofrekvenční a audio elektronika

letní

MDTV

Digitální televizní a rozhlasové systémy

zimní

Řešitel vybraných projektů

Aspekty kvality obrazu při vysílání a v širokopásmových multimediálních službách (QUALEXAM) (2012-2014)
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Agile RF Transceivers and Front-Ends for Future Smart Multi-Standard Communications Applications (ARTEMOS) - národní grant MŠMT (2011-2014)
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Agile RF Transceivers and Front-Ends for Future Smart Multi-Standard Communications Applications (ARTEMOS) - evropský grant ENIAC Joint Undertaking (2011-2014)
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Výzkum a modelování pokročilých metod hodnocení kvality obrazové informace (2010-2014)
Grantová agentura České republiky, číslo projektu 102/10/1320

Úplný výpis projektů

Vybrané publikace

POLÁK, L.; KALLER, O.; KLOZAR, L.; ŠEBESTA, J.; KRATOCHVÍL, T. Koexistence služeb DVB-T2-Lite a LTE ve sdílených frekvenčních pásmech. Sdělovací technika, 2014, roč. 2013, č. 08, s. 6-10. ISSN: 0036-9942.

POLÁK, L.; KALLER, O.; KLOZAR, L.; ŠEBESTA, J.; KRATOCHVÍL, T. Mobile Communication Networks and Digital Television Broadcasting Systems in the Same Frequency Bands: Advanced Co-Existence Scenarios. Radioengineering, 2014, vol. 23, no. 1, p. 375-386. ISSN: 1210-2512.

POLÁK, L.; KALLER, O.; KRATOCHVÍL, T. SISO/MISO Performances in DVB-T2 and Fixed TV Channels. In 38th International Conference on Telecommunications and Signal Processing. 2014. p. 768-771. ISBN: 978-1-4799-8497-8.

POLÁK, L.; LLOPIS PARDO, P.; SLANINA, M.; KRATOCHVÍL, T. A Comparison of Single and Double Stimulus Subjective Assessment of Full HD Video Sequences. In Proceedings of the 24th International Conference on Radioelektronika 2014. 2014. p. 1-4. ISBN: 978-1-4799-3713-4.

Úplný výpis publikací

Vybrané produkty

Roman ŠOTNER, Tomáš GÖTTHANS, Jiří DŘÍNOVSKÝ, Jiří PETRŽELA, Tomáš KRATOCHVÍL
Tester pro dynamické zkoušky spolehlivosti výkonových MOS buněk

Götthans, T., Drínovský, J., Petržela, J., Šotner, R., Kratochvíl, T.
Program pro automatizovanou pro lokalizaci prasklin zatížených tranzistorových buněk

Jiri PETRZELA, Tomas GOTTHANS, Roman SOTNER, Jiri DRINOVSKY, Tomas KRATOCHVIL, Ladislav POLÁK
Řídicí software testeru bondovacích vodičů

Roman ŠOTNER, Jiří PETRŽELA, Tomáš GÖTTHANS, Jiří DŘÍNOVSKÝ, Tomáš KRATOCHVÍL
Šestikanálový tester bondovacích vodičů

Polák, L., Kaller, O., Boleček, L., Slanina, M., Kratochvíl, T.
Posuvný volič pro subjektivní hodnocení kvality obrazu a videa

Slanina, M., Polák, L., Kratochvíl, T.
Přehrávač pro subjektivní testy kvality videosekvencí (SubjectivePlayer)

Úplný výpis produktů